تبلیغات

ابزار وبمستر

عمود دین

 
جستجو در وب

 
ترجمه های سایت
Site Translation

نویسندگان


خبرنامه

  نام  
ایمیل


Powered by WebGozar


نظر سنجی
به نظر شما مهمترین علت نماز نخواندن برخی جوانان چه می باشد؟


اوقات شرعی

همکاران وب

پرتال جامع فرهنگی اطلاع رسانی راسخون

وبسایت تبیان
فایده علمی سجده به سوی قبله!
فایده علمی سجده به سوی قبله

بدن شما به طور روزانه مقداری امواج الكترومغناطیسی دریافت می كند. شما امواج الكترومغناطیس كه از تجهیزات الكتریكی استفاده می كنید و نمی توانید از آنها فرار كنید را دریافت می كنید و همچنین از طریق لامپ های روشن كه حتی برای یك ساعت هم خاموش نمی شوند. شما منبعی هستید كه مقدار زیادی امواج الكترومغناطیسی دریافت می كنید. به عبارت دیگر شما با امواج الكترومغناطیسی شارژ می شوید بدون این كه بفهمید!

یك دانشمند غیر مسلمان از اروپا تحقیقاتی را برای یافتن بهترین روش جهت خارج كردن امواج الكترومغناطیسی كه به دبدن آسیب می رساند را انجام داد در نهایت تعجب به نتیجه ای عجیب رسید‌؛ نتیجه ای كه برای او به عنوان یك دانشمند غیر مسلمان باور نكردنی بود!
تحقیقات وی نشان می داد كه سجده كردن به سمت كعبه مقدس بهترین راه برای كاهش یافتن شدید سطح انرژی های منفی بدن انسان است.
با گذاشتن پیشانی تان بیشتر از یك بار روی زمین،‌ زمین امواج الكترومغناطیسی را تخلیه خواهد كرد. این شبیه اتصال زمین به ساختمان هایی است كه احتمال برخورد سیگنال های الكتریكی مانند رعد و برق به آنها وجود دارد. اتصال زمین باعث می شود كه امواج از طریق زمین تخلیه شده و آسیبی به مردم نرسانند.
آنچه این تحقیق را شگفت انگیزتر می كند‌، این است:
بهترین راه برای این كه به این منظور پیشانی تان را بر خاك بگذارید،‌ حالتی است كه رو به مركز زمین باشید چرا كه در این حالت امواج الكترومغناطیسی بهتر تخلیه خواهند شد و لابد بیشتر تعجب خواهید كرد كه بدانید بر اساس اصول علمی ثابت شده، ‌مركز زمین مكه است!
آری،‌ كعبه درست وسط زمین است. بنابراین سجده به سمت قبله مسلمانان جهان،‌ بهترین راه تخلیه سیگنال های مضر از بدن است. این تحقیق سند محكمی است برای اثبات علمی بودن دستورات اسلام. كسانی كه در روز 34 بار در ركعات 17 گانه نمازشان سجده می كنند،‌ بی شك بیش از هر كس دیگری انرژی های منفی كسب شده در طول روز را تخلیه می كنند.
چنین است كه نماز را آرامش دهنده قلب ها می خوانند و بر مرتب و سر وقت خواندنش تاكید دارند. اگر انسان می توانست تمام نامكشوفه های طبیعت را كشف كند، ‌حكمت احكام اسلامی هم برایش گشوده می شد،‌ اما افسوس كه علم آدمی ناقص است و اسرار طبیعت بسیار.
كلمه ا... آرامش بخش است!
یك پژوهشگر هلندی غیر مسلمان چندی پیش تحقیقی در دانشگاه آمستردام انجام داده و به این نتیجه رسیده بود كه ذكر كلمه جلاله «ا...» و تكرار آن و نیز صدای این لفظ،‌ موجب آرامش روحی شده و استرس و نگرانی را از بدن انسان دور می كند.
این پژوهشگر غیر مسلمان هلند طی گفتگویی در این باره گفت: « پس از انجام تحقیقاتی سه ساله كه روی تعداد زیادی مسلمان كه قرآن می خوانند یا كلمه «ا...» را می شنوند، به این نتیجه رسیدم که ذکر کلمه «ا...» و تكرار آن و حتی شنیدن آن،‌موجب آرامش روحی شده و استرس و نگرانی را از بدن انسان دور می كند و نیز به تنفس انسان نظم و ترتیب می دهد.
وی در ادامه افزود:« بسیاری از این مسلمانان كه روی آنان تحقیق می كردم، ‌از بیماری های مختلف روحی و روانی رنج می بردند. من حتی در تحقیقاتم از افراد غیر مسلمان نیز استفاده كرده و آنان را مجبور به خواندن قرآن و گفتن ذكر ا... كردم و نتیجه باز هم همان بود. خودم نیز از این نتیجه به شدت غافلگیر شدم،‌ زیرا تاثیر آن بر روی افراد افسرده،‌ ناامید و نگران،‌ تاثیری چشمگیر و عجیب بود.»
این پژوهشگر هلندی همچنین گفت:« از نظر پزشكی برایم ثابت شد حرف الف كه كلمه ا... با آن شروع می شود،‌ از بخش بالایی سینه انسان خارج شده و باعث تنظیم تنفس می شود‌، به ویژه اگر تكرار شود این تنظیم تنفس به انسان آرامش روحی می دهد. حرف لام كه حرف دوم ا... است نیز باعث برخورد سطح زبان با سطح فوقانی دهان می شود. تكرار شدن این حركت كه در كلمه ا... تشدید دارد،‌ در تنظیم و ترتیب تنفس تاثیرگذار است. اما حرف «ها» حركتی به ریه می دهد و بر دستگاه تنفسی و در نتیجه قلب تاثیر بسیار خوبی دارد و موجب تنظیم ضربان قلب می شود.
به راستی كه قرآن كریم در آیه ای كریمه می فرماید:
« الذین آمنوا و تطمئن قلوبهم بذكر الله ألا بذكر الله تطمئن القلوب»

منبع: راه موفقیت - شماره 25طبقه بندی: نماز و وضو از دیدگاه علوم پزشکی،
برچسب ها: اثرات مثبت نماز، فایده سجده،
[ سه شنبه 18 آذر 1393 ] [ 06:36 ب.ظ ] [ امیر حسین ]
درباره وبلاگبه نام خداوندی که انسان را جز برای عبادت خویش نیافرید.

شرح صدر عاشقان در طور سینای نماز وعده گاه عارفان در مهد زیبای نماز گلشن نور از صهبای یقین و اعتماد شاهباز قله ی معراج، عنقای نماز
در رابطه با نماز و روایات و آیات درباره ی اهمیت آن، به حدی زیاد است که آن را به طور محسوس و ویژه ای از سایر واجبات متمایز و مخصوص ساخته و لوح ارزش و فضیلت آن در گنجینه ی هستی زرین تر و زیباتر از دیگران به نمایش درآورده است. نماز از پراهمیت ترین عبادات و سرآمد تمام طاعات طاعات است. نماز، آیین رسمی بندگی و عبودیت و مکتب همیشگی تقوا و پارسایی است.
در این وبلاگ به مواردی چون مقالات نماز، نماز در دیدگاه معصومین، و غیره پرداخته می شود. لطفاً با نظرات خودتان مرا در بهبود کیفیت و مطالب وبلاگ یاری دهید. باتشکر

آمار سایتحدیث
حدیث موضوعی